Dveřní kování

Kování a kliky jsou hlavním doplňkem ke dveřím, a proto byste neměli jejich výběr podcenit. V naší nabídce naleznete kování a kliky od předních českých i zahraničních výrobců.

Kování dveří

Dveřní kování ke neodmyslitelnou součástí každých dveří. Můžete si vybrat z klasického provedení s klikou, koulí nebo madlem a také z různých designových a materiálových variací. Nevíte, jak si kliky na dveře vybrat? Níže vám se vším poradíme a pomůžeme zorientovat se v nabídce.
 

Kliky na dveře a jejich typy dle umístění

Kliky na dveře mají několik typů, které se liší materiálem, designem a použitím.

Vnitřní kování dveří

Vnitřní kování dveří je ideální pro využití v interiéru. Nabídne vám spoustu designových variant a provedení, které se mohou lišit použitým materiálem a také barvou.

Venkovní dveřní kování

Venkovní dveřní kování slouží především pro použití na vchodové dveře. Většinou bývá kompatibilní i s bezpečnostními zámky a bývá vyrobeno z odolných materiálů.Dveřní kování podle způsobu provedení

Dveřní kování může mít různé tvary a způsoby provedení, tyto patří mezi nejoblíbenější.

Zamakové kliky na dveře

Zamakové kliky na dveře jsou vyrobeny ze slitiny zinku, hliníku, hořčíku a mědi. Výhodou je nízká cena a poutavý vzhled. Mezi největší nevýhody patří křehkost materiálu.

Nerezové kování na dveře

Nerezové kování na dveře je odolné a nabízí neotřelý metalický design. Vybrat si můžete jak ze štítové, tak z rozetové varianty. Díky tomu se hodí téměř pro všechny typy dveří.

Rozetové dveřní kování

Rozetové dveřní kování neboli dělené se vyznačuje tím, že klika a otvor pro klíč jsou odděleny, což dodává dveřím jednoduchost a hladší modernější design.

Štítové bezpečnostní dveřní kování

Štítové bezpečnostní dveřní kování je z jednoho kusu, který překrývá jak otvor pro kliku, tak i klíčovou dírku a patří mezi nejpoužívanější typ kování na dveře.
 

Jak vybrat kování na dveře?

Kování na dveře byste měli vybírat podle několika klíčových parametrů.

Dveřní kování musí mít správnou rozteč

Rozteč je vzdálenost mezi osou kliky (čtyřhranem) a osou klíče. Tuto vzdálenost je nutné znát v případě, že kupujete štítové dveřní kování. Otvory ve dveřích jsou totiž od výrobce připraveny ve standardních rozměrech 72 mm a 90 mm. U bezpečnostního kování je to 92 mm.

Levé nebo pravé kování dveří

Pokud se chystáte vybrat kování dveří v kombinaci klika/koule, klika/madlo nebo bezpečnostní kování, potřebujete vědět směr otevírání vašich dveří.

  • Levé dveře s levou klikou mají viditelné panty na levé straně a otevíráte je tedy směrem doleva.

  • Pravé dveře s pravou klikou mají viditelné panty na pravé straně a otevíráte je tedy k sobě směrem doprava.

Kliky na dveře podle typu zámku

Kliky na dveře mohou mít různé typy zámku, mezi nejpoužívanější patří:

  • BB zámek je určen pro kliky s otvorem na klasický interiérový klíč.

  • PZ zámek obsahuje zámkovou cylindrickou vložku – určeno pro FAB klíč.
  • WC zámek najdete na klikách s pojistkou fungující jen z jedné strany (koupelna, WC).

U nás najdete i kování na posuvné dveře

Kování na posuvné dveře sice patří do trochu jiné kategorie produktů, ale najdete jej u nás také. Pořiďte si rovnou klidně celé posuvné dveře a rozdělte šikovně rozměrné společenské prostory ve vašem domě či podniku.
 

TIP: V naší nabídce naleznete i interiérové dveře. Pokud Vás zajímá, jak správně interiérové dveře vybrat, přečtěte si článek o interiérových dveřích, na našem blogu.

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!