Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Interiérové dveře... aneb oblékni svůj interiér!

Při vybavování bydlení si dáváme opravdu záležet, ať se nám v něm bydlí hezky. Snažíme se, aby nám vše ladilo, a aby byl propracovaný každý detail. Stejně jako funkčnost nás zajímá i to, jak to bude vypadat a jestli nám to do interiéru zapadne.

Výběr interiérových dveří není v tomto vyjímkou. Je důležité se nad výběrem zamyslet a zajistit, aby nám do celého konceptu interiéru zapadly a nenarušovaly tak celkový dojem z prostředí.

Když dveře zvolíme správně, docílíme dobrého pocitu z příjemného prostředí, které navíc plní svoji funkci a chrání naše soukromí.

 

Z čeho jsou interiérové dveře vyrobeny?


Vybírat si můžeme ze tří základních provedení interiérových dveří:

 • Dřevěné dveře
 • Dýhované dveře
 • Foliované dveře
   

Každý druh dveří se hodí pro jiné účely a my Vám teď jednotlivé druhy postupně přiblížíme.

Dřevěné dveře


Dřevěné dveře jsou klasikou mezi dveřmi. Od dvou ostatních typů dveří se liší tím, že jsou vyrobeny kompletně celé ze dřeva, zatímco ostatní dva druhy mají pouze dřevěný rám.  Nejčastěji používaný materiál pro výrobu je dřevo z borovice, břízy a dubu. Dveřní úprava je pak prováděna většinou pomocí speciální vrstvy vosku.

Dřevěné dveře vynikají především opravdu dlouhou živoností a extrémní odolností, navíc působí velmi esteticky. Proto se hodí především do vybavení více generačních domů, do veřejných prostor a všude tam, kde jsou dveře vystaveny poměrně velkému zatížení. 

Na prvním ilustračním obrázku je nahoře dubové dřevo, na spodní části je pak dřevo březové.

 

 

Dýhované dveře


V první řadě si musíme vysvětlit, co to vůbec dýha je. Základ tvoří tvrzená deska HDK, která má povrchovou úpravu vytvořenou pomocí velkého množství pásků z ušlechtilých druhů dřeva. Takto upravené dveře působí na první posled velmi esteticky a elegantně, proto jsou našimi zákazníky často volenou variantou.

Dýhy se vyrábějí ve dvou základních provedeních - klasická dýha a dýha Plus. Klasická dýha vzniká, když pásky dřeva klademe pouze svisle a tvoří tak jednolitou plochu. Oproti tomu dýha Plus je tvořena jak svislými, tak vodorovnými pruhy. Oba dva druhy provedení mohou být barevně upravovány k zákazníkově spokojenosti. 

Specifickým druhem provedení je tzv. modifikovaná dýha, která se vyznačuje jedinečnou povrchovou úpravou. U nás je naleznete u dveří v provedení Intarsie a Intarsie Elit. 


 

Foliované dveře

Třetím, a velmi populárním druhem provedení dveří jsou dveře foliované, které jsou potaženy laminátovou folií. Dveře mohou být potaženy mnoha druhy folie, které opticky působí stejně, ale odlišují se svými technickými parametry. Čím pevnější  folie je, tím větší je odolnost dveří vůči vnějším vlivům.

To znamená, že dveře vždycky musíme vybírat podle účelu, ke kterým mají dveře sloužit. Pro dveře do veřejných prostor jako jsou školy, kanceláře, nemocnice či firmy volíme folii pevnou, která bude těmto nárokům odolávat a dveře chránit. Pro domácí použití můžeme naopak volit folie jemnější, která působí o trochu estetičtěji.

U nás naleznete tři základní druhy folie - folie CPL, Lamisoft a Decor (postupně na obrázku)

 • CPL folie: Nejpevnější laminátová folie s nejlepší technickou odolností vhodná především do veřejných prostor kanceláří, škol a jiných veřejných míst s velkou namáhaností  (a kde jsou vystaveny mechanickému poškození).
   
 • Lamisoft folie: Tento materiál se vyznačuje zvýšenou odolností a jeho použití je vhodné především v hotelových budovách, bytech a rodinných domech. Tato folie díky unikátní technologii potisku imituje přírodní dýhu.
   
 • Folie Decor: Velmi levná folie, která ušetří Vaši peněženku. Vhodná je do domácího použití do bytů a domů. Výhodou je dobrá jakost, poměrně vysoká pevnost folie a široké spektrum nabízených barevných provedení.

 

Všechny uvedené druhy interiérových dveří u najdete na našem e-shopu v mnoha barevných provedeních, takže dveře můžete dokonale přízpůsobit Vašemu interiéru. Kromě barev si také můžete vybrat styl provedení dveří, či zda budou dveře prosklené či plné. 

Kdyby Vás napadl jaýkoliv dotaz týkající se dveří, neváhejte a ozvěte se nám - kontakty máte uvedeny v záložce "kontakt". Rádi Vám pomůžeme, jsme tu pro Vás každý všední den od 9:00 do 18:00.

Za tým Rájkování.cz

Lucie Milkovová

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!