Při nákupu nad 2 000 Kč vč. DPH dopravné hradíme za Vás.
Zboží si můžete vyzvednout již na téměř 140 výdejních místech.
Prodloužili jsme dobu pro výměnu zboží na 30 dní.
Elektrické a AKU vrtačky lze využít jak pro domácí, tak firemní účely. Výkonné a odolné vrtačky za skvělé ceny.
Elektrické vrtačky můžete použít k detailnímu vrtání při kutilských činnostech, vyvrtávání otvorů na šrouby do zdí, ale například i k bourání. Jaké elektrické vrtačky najdete v nabídce a na co se zaměřit při jejich výběru? Odpovědi na tyto otázky přinášíme v textu níže, tak se směle vrhněte do dalšího čtení.
Na trhu najdete mnoho druhů vrtaček. Liší se velikostí, výkonem nebo způsobem vrtání. Nejčastější varianty uvádíme níže. Většinu z těchto najdete i v naší široké nabídce.
Elektrické vrtačky bez příklepu
El. vrtačky bez příklepu jsou nejčastější podobou, s jakou se setkáte. Používají se k běžným pracovním úkonům, jako je např. vrtání do měkčích materiálů. Nemají funkci tzv. příklepu, který slouží pro vrtání do tvrdých povrchů. El. vrtačky bez příklepu se hodí například pro kutění v dílně, drobné domácí práce nebo práce se dřevem.
Elektrické příklepové vrtačky
Elektrické příklepové vrtačky jsou vhodné pro vrtání do tvrdých materiálů, jako jsou beton, zdivo nebo měkké kameny. Pro vrtání do měkčích materiálů, pro které se příklep nehodí (plech, plast a dřevo), je možné příklep vypnout. Mají zpravidla i opačný chod a regulaci otáček, proto je lze použít i jako elektrické šroubováky.
El. vrtačka s příklepem jako 2v1
Vzhledem k tomu, že téměř každá el. vrtačka s příklepem umožňuje i provoz bez příklepové funkce, můžete ji pořídit jako 2v1. Místo dvou kusů nářadí tak vlastně získáte klasickou i příklepovou vrtačku v jednom zařízení.
Vrtačky kladiva patří mezi nářadí pro velmi těžkou práci. Jsou k mání ve třech provedeních. Vrtací kladiva se používají na vrtání do velmi tvrdých materiálů jako beton či panel. Bourací kladiva slouží k demoličním pracím například při rekonstrukcích a kombinovaná kladiva pak zvládají přesné vrtání i demolici zároveň.
Pokud vás zaujala kladiva, mohla by se vám hodit i SDS vrtačka či pneumatická vrtačka.
Stolní a stojanové vrtačky jsou vhodné pro vrtání plochých předmětů. Dokáží vrtat velmi přesné otvory, protože vrtačku nedržíte v ruce, ale je pevně uchycena na sloupu. Lze nastavit hloubku vrtu. Stolní nebo sloupová vrtačka se hodí například pro výrobu nábytku nebo v případě, kdy potřebujete více velmi přesných otvorů.
V nabídce je k nalezení stolní elektrická vrtačka pro profi práci, která se prodává přímo se stojanem a není určená k běžnému použití. Pořídit si ale můžete také jen stolní stojan zvlášť a upevnit do něj v podstatě jakoukoliv vrtačku, kterou už máte třeba doma.
Úhlové el. vrtačky se na první pohled podobají spíše bruskám. Jejich speciální tvar vám umožní s nimi vrtat i v těžko přístupných místech, do jakých byste se s klasickou vrtačkou zkrátka nikdy nevlezli. Jsou vhodné spíše pro detailní vrtání. Do tvrdých materiálů úhlová vrtačka neproniknete tak snadno.
Magnetické vrtačky jsou určeny speciálně pro vrtání do materiálů, jako je železo nebo ocel. Jsou připevněny k ose s magnetem, který přitahuje vrtačku blíže k magnetizujícímu materiálu a ulehčuje tak vaši práci při vrtání.
Minivrtačky využijete na tu nejdetailnější práci. Mohou posloužit k vyvrtávání mini dírek při práci v dílně nebo například i při modelářství. Mini vrtačka bývá k dostání s různými nástavci, proto s ní budete moci třeba i brousit.
- Vrtačka bez příklepu
- Sloupová vrtačka elektrická
- Malá vrtačka
Každá elektrická vrtačka má trochu jiný krouticí moment, výkon, rozměry či funkce. Níže v tom uděláme pořádek.
Elektrické vrtačky mohou být napájeny kabelem či z akumulátoru. Starou dobrou variantou je také ruční pohon.
El. vrtačky do zásuvky jsou napájeny klasickým kabelem. Většinou mívají vyšší výkon než ty aku.
Mezi nejoblíbenější patří Aku vrtačka 18V, která zvládne detailní vrtání, a zároveň má dostatečný výkon na pokoření tvrdších materiálů.
Maximální krouticí moment určuje, jakou silou je el. vrtačka schopna utáhnout šroub nebo vyvrtat otvor. Některé dražší příklepové vrtačky mají kroutící moment nastavitelný. Díky tomu můžete určit, jak silně šroub utáhne.
Starší a levnější elektrické vrtačky mají zpravidla upínací sklíčidlo na kličku. Klička se může ztratit a výměna vrtáku je časově náročnější než u vrtaček s rychloupínacím sklíčidlem. U modelů s rychloupínacím sklíčidlem vyměníte vrták pootočením koncové části. Pokud chcete vrtat s vrtákem s velkým průměrem, zkontrolujte maximální velikost vrtáku, který lze do sklíčidla upevnit.
Elektrické vrtačky mají zpravidla přídavnou rukojeť pro stabilnější úchop. Pokud chcete používat příklepovou vrtačku pravidelně, vyberte si model s nízkou hmotností.
Stolní vrtačky nedržíte v rukou. Vrtaný předmět je pevně upevněn na vrtacím stole vrtačky. Hloubku vrtu ovládáte otočným ramenem. Díky tomu je práce s nimi velmi bezpečná.
Tento parametr udává maximální rychlost otáčení vrtáku. Vysoká rychlost otáček vám může pomoci vyvrtat otvor rychleji, ale vrták se při vysoké rychlosti může při nízkém kroutícím momentu zaseknout.
Příkon je výkonovým parametrem, který ovlivňuje maximální počet otáček a kroutící moment každé elektrické vrtačky. Tyto hodnoty se však více odvíjejí od zpřevodování samotného motoru. Obecně lze ale říci, že čím vyšší je příkon (Watt), tím lepší výkon vám elektrická vrtačka nabídne.
Všichni výrobci se dnes předhánějí a snaží se, aby jejich el. vrtačka nabídla zákazníkovi co nejvíce zajímavých funkcí. Tyto patří mezi nejčastější a nejoblíbenější:
Nezapomeňte ani na vrtáky a další příslušenství
Pro každé vrtání budete samozřejmě potřebovat i vrtáky a další příslušenství. Vyberte si u nás například náhradní akumulátor, sadu bitů, závitníky nebo správný kutilský stojan na vrtačku.
neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!
Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.
Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!