Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Volba venkovní kliky na branku či ke dveřím

Na venkovní kování jsou kladeny mnohem větší nároky než na interiérové – musí být velmi odolné vůči korozi a také vůči zlodějům. Jelikož jsou kliky u vchodových dveří či branek vůbec to první, čím můžete zapůsobit na své hosty, bývají mnohdy také velice extravagantní.

Na co si dát při výběru venkovní kliky pozor

Při nákupu exteriérové kliky je třeba vzít v potaz více věcí. Vybrat tu správnou proto nebude úplně snadné. Přeci jenom taková klika nemusí být pouze odolná, ale u vchodových dveří nebo branky i elegantní – vždyť ji budete používat každý den.

Držte se celkového stylu vašeho domu

Při výběru se nenechte unést a soustřeďte se spíše na to, aby klika esteticky odpovídala vzhledu dveří. Klika je totiž velmi důležitou součástí dveří a výrazně ovlivňuje vzhled celých dveří. Samozřejmě by ale také měla zapadat mezi všechny ostatní prvky vaší domácnosti či zahrady.

Materiál venkovních klik

Jelikož je třeba, aby venkovní kliky byly velice odolné proti vnějším vlivům, není proto vhodné použít kliku obyčejnou. Ta by totiž časem zrezivěla a začala se i zadrhávat. Proto je vhodné zvolit kliku z nerezového materiálu – takové kliky naleznete i v naší nabídce.

Jakou kliku ke vchodové brance?

Kliky u vchodových branek jsou zpravidla masivnější. Značně oblíbené jsou především kované kliky, které bývají velice odolné vůči poškození a i vůči nepříznivým vlivům počasí. Díky tomu jsou téměř nezničitelné a jejich koupě je tedy investicí na dlouhou dobu. Zároveň jsou i velmi pěkné.

Na vchodové branky jsou však vhodné i další typy klik.

Klika k venkovním vchodovým dveřím

Pokud jde o vchodové dveře, je třeba oproti vchodové brance zvážit ještě další důležitý faktor, a to bezpečnost. Je tedy vhodné zvolit masivnější kování vyšší bezpečnostní třídy (alespoň 3. třídy). Dále bychom také měli zvážit, jestli využijeme variantu klika-klika či klika-koule.

 

Přečtěte si i další články na našem bloguSledovat nás můžete také na facebooku.

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 5% slevu na nákup!