Dveře (9) Kování a kliky (22) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (6)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vchodové dveře - brána do Vašeho království

Vchodové dveře jsou to nejdůležitější, co Vás odděluje od okolního světa. Vchodové dveře chrání Váš majetek před nezvanými hosty, ochraňuje jej pře požárem vzniklým za nimi, brání hluku zvenčí a navíc plní důležitou estetickou úlohu... 

...Proto bychom jejich výběr zaručeně neměli podcenit!

Dva druhy vchodových dveří
 

Vchodové dveře se dělí na dva základní druhy, a to podle výskytu použití:

 • Vnější vchodové dveře jsou dveře, které bývají umístěny většinou v rodinných domech, ve vchodech panelových domů či vstupy do budov.
 • Vnitřní vchodové dveře jsou dveře, které bývají uvnitř budov, ale oddělují samostatné jednotky - například v panelovém domě jsou to jednotlivé byty, v celé budově jsou to vstupy do firem apod.
   

Pro oba typy vstupních dveří platí pro výběr podobné parametry, protože oba typy dveří nás chrání před okolním světem.

Parametry pro výběr vchodových dveří:

 

Bezpečí


Snad nejdůležitější parametr pro výběr vchodových dveří. Svůj majetek si každý z nás chce bránit a tak musíme dbát na některé bezpečnostní prvky. Samozřejmostí by mělo být bezpečnostní kování.

Dveře by měly být vybaveny:

 • ze strany pantů - lištou proti vypáčení s 10 hroty a  vícebodovou rozvorou na bubínkovou vložku
 • tři panty s bezpečnostním pláštěm
 • v případě prosklených vchodových dveří - skleněné tabule musí být vyrobeny z bezpečnostního skla proti vloupání


​Jaké dveře naleznete u nás? Pevná konstrukce, speciální bezpečnostní kování, bezpečnostní sklo, systém zámků, hrotů a háčků, to vše je součástí našich dveří.

Na našem e-shopu vchodové dveře odpovídají technické certifikaci pro bezpečnostní parametry a třídy odolnosti. S námi Váš majetek bude v bezpečí!

 

Odolnost


Zde je důležité si uvědomit, do jakých prostor chceme dveře zasadit. Pokud se jedná o vnější vchodové dveře, které budou z jedné části venku čelit těžkým povětrnostním podmínkám, je důležité, aby tyto dveře byly na tyto podmínky připraveny.

Pro tyto účely se nejlépe osvědčily dveře dřevěné, z masivu, nejčastěji vyrobené z dubu, meranti či borovice. Tyto dveře mají tloušťku cca 7 cm a hmotnost se pohybuje mezi 80-100 cm. Dveře jsou nalakovány čtyřmi vrstvami, a tím výborně odolávají povětrnostním podmínkám.

Vnitřní vchodové dveře nejsou vystavovány tak extrémním podmínkám, a proto nemusí být tak náročné co se týče odolnosti. Vyráběny jsou především z desky HDF podepřenou maximální dřevěnou konstrukcí.  Tloušťka se pohybuje mezi 4 a 6 cm a potaženy jsou buď dýhou, nebo folií.

 

Těsnost a zvuková odolnost


Pro většinu lidí je opravdu důležité, aby bylo zachováno jejich soukromí a zároveň, aby se co nejméně hluku dostalo zvenčí. K tomu, abychom předešli hluku, musíme u dvěří zajistit co nejvyšší akustickou izolaci. Akustická izolace se měří v decibelech a je udávána součinitele Rw. Čím je hodnota Rw vyšší, tím lépe dveře pohlcují zvuk a akustická odolnost je vyšší. Obvyklá hodnota zvukové odolnosti dveří bývá 30 dB.

My však nabízíme dveře se zvukovou odolností od 31 do 43 dB, takže se o své soukromí nemusíte obávat! Této výborné zvukové odolnosti jsme dosáhli díky vložení speciální desky z dřevěné dýhy a skelné vlny. Také dveře, které jsou opatřeny těsněním, jsou akusticky mnohem odolnější než dveře bez těsnění.

 

Požární odolnost


U popisu některých dveří se uvádějí zkratky jako jsou EI, Sa, Sm. Co tyto zkratky znamenají?

Jsou to symboly, které značí protipožární a kouřové vlastnosti dveří.

 • EI - (E-protipožární odolnost, I - izolace) - EI je spojováno s číslem (např. EI 45). Číslo u značky značí, na jak dlouho dveře zamezí šíření ohně dovnitř nebo vně bytu (EI 45 - oheň se do bytu nedostane 45 minut).
 • Sa a Sm - označení třídy kouřotěsnosti - schopnost dveří zadržet, nebo alespoň co nejvíce eliminovat kouř z jedné strany na druhou.
   

Požární odolnosti i odolnosti kouřové jsme dosáhli především díky intumescentnímu těsnění a kouřotěsné a ohnivzdorné podložce.

 

Vchodových dveří je na našem e-shopu opravdu bohatý výběr, vybrat si můžete ze dveří prosklených či plných,  široké spektrum barev či provedení. Věříme, že si u nás dveře najde i ten nejnáročnější zákazník!

Pokud máte jakékoliv otázky týkající se dveří, neváhejte nám napsat e-mail či zavolat na telefonní číslo uvedené v kontaktech. Rádi Vám se vším poradíme!

Za tým Rájkování.cz

Lucie Milkovová

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 5% slevu na nákup!