Dveře (9) Kování a kliky (22) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (6)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Rosení klik - odvěký nepřítel kliky

V tomto článku rozebereme, proč je rosa na klice špatným faktorem a naťukneme téma jak se tedy o kliku starat.

Jistě se vám už někdy ráno stalo, že jste vyšli před dům a klika u hlavních dveří byla vlhká. Rosa se totiž usazuje nejen na rostliny, ale orosí nám i kliku u dveří. To ovšem naší klice nevyhovuje.
 

Kliky obecně bychom měli chránit před vnějšími vlivy. Kliky pro venkovní užití jsou už od výrobce chráněny proti vlivům z venku, ale i my bychom se o ně měli starat, aby nedošlo ke zreznutí kliky, nebo aby se klika například nezačala zasekávat či vrzat. Co dělat, když se klika zasekává, si můžete přečíst v jednom z našich dalších článků. 
 
 

Proč vzniká rosa na klice?

K tomuto ději dochází ve chvíli, kdy je teplota povrchu kliky nižší než rosný bod. Kovy jsou jedním z nejčastějších míst, kde rosa vzniká, protože při chladných nocích se kovová klika rychle dostane teplotou pod rosný bod. Pokud byste chtěli tento jev úplně odstranit, jediným řešením je pořídit si dřevěnou kliku. V dnešní době se ale takové řešení již nepoužívá.

 

Jak problém s rosením vyřešit?

Jak už bylo řečeno, venkovní kliky jsou naštěstí na vnější vlivy připraveny, takže, když se nám venkovní klika orosí, stačí ji utřít měkkým hadříkem. Pro jistotu nikdy nepoužívejte na hlavní dveře kliky interiérové, protože by dlouho nevydržely. Jednou za čas kliku můžete ošetřit speciálním přípravkem, ale vždy se ujistěte, že přípravek je opravdu určený na péči o kliky. Ostatní chemické přípravky se na kliky používat nesmějí, mohly by je poškodit.

Na našem e-shopu naleznete velké množství vchodových klik, které jsou uzpůsobeny těžkým venkovním podmínkám - včetně rosení. Prohlédněte si je ZDE na našich stránkách, budete překvapeni širokým výběrem, kde si každý najde tu svou.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady jsme tu pro vás online či telefonicky. Tak se neváhejte ozvat!
 

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 5% slevu na nákup!