Dveře (9) Kování a kliky (22) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (6)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Proč si pořídit zavírač dveří a jak jej vybírat

Jak již název zavírač či samozavírač napovídá, jedná se o užitečné mechanické zařízení, které samo zavírá dveře po jejich otevření. Celý mechanismus je zpravidla připevněn současně ke dveřím a zárubni update blog_post set perex = dveřnímu rámu).

Nejčastěji se se zavírači setkáte ve veřejných budovách, to však rozhodně neznamená, že by jejich instalace nebyla vhodná i u vás doma.

K čemu vám takový samozavírač bude?

1. Nemusíte již zavírat dveře

Zamyslete se - nebylo by skvělé, kdybyste se po dlouhém dni v práci vraceli domů s plnýma rukama a dveře by se za vámi samy zavřely? Možná vám to připadá úplně zbytečné, ale takovou věc si opravdu velmi rychle oblíbíte.

2. Již žádné mlácení dveřmi

Zavírání dveří však není jedinou funkcí samozavíračů. Ty totiž zavírání dveří navíc zpomalují a zabraňují tak i nenávratnému poškození dveří či zárubně, ke kterému může dojít při prudkém zabouchnutí. Vyhnete se však díky tomu i riziku zranění, jako je například přivření prstů do dveří.

3. Šetříte energii

Zavírač dveří u vchodových dveří zajistí, že nikdy nezůstanou otevřené zbytečně dlouho. To se pak, zejména v zimních měsících, promítne na vašich účtech za elektřinu.

4. Omezujete šíření případného požáru

Pokud se objeví požár, je třeba, aby dveře byly zavřené a omezilo se tak šíření ohně a dýmu. To, že zavírače dveří zabraňují šíření požáru, potvrzuje i fakt, že zavíračem musí být vybaveny každé protipožární dveře.

Jak samozavírač vybrat

Šířka a váha dveří

Pokud vybíráte samozavírač, měli byste si zjistit šířku a váhu dveří, na které jej chcete instalovat. U jednotlivých modelů je obvykle uváděno, pro jak velké a jak těžké dveře jsou určeny.

Možnosti nastavení

Při výběru samozavírače je vhodné všímat si také toho, jaké daný typ poskytuje možnosti nastavení. Některé samozavírače umožňují přizpůsobení rychlosti zavírání a také nastavení trvalého otevření do různě velkých úhlů.

Druhy samozavíračů

Samozavírače s horní montáží

Základní typ samozavíračů, který by měl splnit veškerá vaše očekávání. Levnější varianty jsou spojeny se zárubní pomocí ramene. Pokud na vás toto řešení nepůsobí příliš esteticky, můžete zvolit některý ze zavíračů s kolejnicí.

Podlahové Samozavírače

Tento druh je vhodný v případech, kdy není možné použít běžné samozavírače nebo pokud se jedná o celoskleněné dveře. Podlahový samozavírač je ideální také všude, kde je kladen důraz na nenápadný design.

Integrované samozavírače

Podobně nenápadně jako podlahový typ samozavíračů působí i typ integrovaný. Ten je téměř celý skrytý ve dveřích a zárubni – pouze při otevírání je viditelné táhlo spojující tělo samozavírače s vodící lištou.

 

 

 

Sledujte nás také na naší facebookové stránce.

 

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 5% slevu na nákup!