Dveře (9) Kování a kliky (22) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (6)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Na barvě dveřní kliky záleží!

Dveřní klika. Drobnost, u které si mnohý člověk řekne, že není třeba se jí zabývat. Opak je však pravdou. Tento drobný prvek každého interiéru je důležitým detailem.

A proč? Při otevírání dveří nám padne zrak nejprve právě na kliku. Klika dotváří celkový dojem interiéru a každého prostoru v domě či bytě. Proto je třeba si stanovit, jaký typ interiéru chceme mít a poté mu přizpůsobit i tento prvek.

Figo QR - dveřní klika do interiéru chrom lakovaný

Pokud jste zastánci minimalismu, jednoduchosti a strohosti a váš interiér obsahuje pravidelné tvary, bude pro vás tou pravou klika z chromu či nerezu. Tento méně výrazný styl nenaruší koncept praktičnosti a sterility interiéru. Klika ve světlejších barvách zajistí dojem čistoty a elegance.

 

Dveřní chromovaná klika, která je na obrázku vpravo je lakovaná - tedy s lesklým povrchem (otisky však nejdou vidět) a hodí se do moderního interiéru, který vidíte na obrázku níže:

 

 

Dveřní kování kora - štítová klika v barvě bronz grafiato

Oproti tomu klika mosazná nebo bronzová je přímo stvořená pro obyvatele interiérů romantických nebo ve stylu retro. Zde najde uplatnění jako velice zkrášlující prvek, navozující pohodovou, útulnou a domácí atmosféru. Tento typ kliky v barvách béžových až hnědých je důkazem vztahu k historii a noblese.

Na trhu je určitě možné nalézt i mnoho dalších barev a stylů dveřních klik. Záleží především na vás, kterou si vyberete a kterou doplníte nebo naopak ozvláštníte váš interiér. Pokud jste člověk, který se vyhýbá konvencím, můžete váš minimalistický byt ozvláštnit klikou bronzovou. Spolu s doplňkem podobného stylu (vázou, mísou apod.) může váš byt získat naprosto netradiční a jedinečný vzhled. Proto se nebojte improvizovat a kombinovat.

 

Dnešní článek byl krátký a především s výraznými obrázky. Schválně zde nebylo více tipů, spíše jsme Vás jen chtěli trochu naladit na vlnu inspirace a zamyšlení...

A jaké barvy klik naleznete na našem e-shopu?

Jak vypadá Váš interiér?

Jaké máte dveře?

Jednoduchost či kreativita?

 

Přemýšlejte a hrajte si nejen s výběrem kliky... a nezapomeňte - "Kliku nekupujete každý den!" ;-)

Podívejte se také na další články na nášem blogu.

 

Sylvie Kavíková

-- autorka je blogerkou rajkovani.cz a tímto článkem prezentuje vlastní názor na dané téma --

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 5% slevu na nákup!