Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Jak vybrat barvu vchodových i jiných dveří

Barva dveří bývá jedním z důležitých faktorů při výběru dveří, a proto u nás na RájKování.cz dveře nabízíme ve více barvách. Někdy však pro to, abyste dveřím dodali eleganci a oživili tak exteriér vašeho domu, bude úplně stačit natřít dveře nátěrem jiné barvy. V každém případě si ale pojďme jednotlivé barvy rozebrat.

Žlutá

Málokteré dveře si získají tolik pozornosti jako živě působící žluté dveře. Žlutá barva je spojována s optimismem, radostí a teplem a působí velmi vesele. Pokud tedy chcete, aby na vás i vaše hosty dveře takto působily, určitě zvažte jejich nátěr na žluto.

Kam se hodí žluté dveře?

Žluté dveře jsou vhodné zejména v případě, máte-li šedou barvu fasády. Možná je však i jejich kombinace s barvou bílou nebo hnědou. Rozhodně žlutou však nekombinujte s dalšími výraznými barvami – ve výsledku by totiž váš dům působil spíše křiklavě.

 

Červená

Červená barva je velice poutavá a stejně tak to bude s vašimi dveřmi, pokud je touto výraznou barvou natřete. Červená symbolizuje sílu, vášeň a je vzrušující a energická. Působí také velice naléhavě.

Kam se hodí červené dveře?

Červená jde skvěle zkombinovat s šedou a hnědou (s obecně tmavšími barvami). Samozřejmě je však skvělou volbou i ke klasické fasádě v bílé barvě. Taktéž ji lze sladit dobře sladit s tmavě žlutou či tmavě oranžovou.

 

 

Oranžová

Oranžová barva není u dveří moc obvyklá. Jelikož je kombinací žluté a červené, působí podobně jako tyto barvy – také vyvolává radost, je povzbudivá a symbolizuje teplo či slunce.

Kam se hodí oranžové dveře?

Oranžová je barvou velice výraznou a křiklavou sama o sobě, a proto je třeba ji kombinovat s barvami neutrálními. Okolí oranžových dveří by tedy mělo být světle či tmavě šedé, nebo případně i hnědé nebo bílé.

Zelená

Zelená je velice populární barva. Se zelenými vstupními dveřmi se však už tak často nesetkáte. Zelená je přitom velice uklidňující a uvolňující. Vyjadřuje rovnováhu a symbolizuje přírodu. Je tedy barvou velice přirozenou.

Kam se hodí zelené dveře?

Podobně jako oranžová je zelená (především světle zelená) dosti nápaditá, a tak je opět lepší ji kombinovat spíše s neutrálními barvami – vhodná je kombinace s bílou nebo světle šedou barvou.

Modrá

Vystoupit z davu můžete také tím, že vstupní dveře natřete modrou barvou. Ta se totiž na dveřích také objevuje jen zřídka.

Kam se hodí modré dveře?

Zejména tmavě modrou barvu již lze snáze kombinovat s jinými výraznějšími barvami. Modré dveře jsou skvělé, máte-li například dům žluté či oranžové barvy. Z neutrálních barev jsou vhodné spíše světlejší barvy (to znamená bílá, světle šedá a světle hnědá).

Černá

Černé dveře působí elegantně a dramaticky. I když černá ani zdaleka nepatří mezi veselé barvy, kombinací s vhodnými barvami může působit opravdu úžasně.

Kam se hodí černé dveře?

Podobně jako bílá lze černou obecně zkombinovat se všemi barvami. Pokud však nechcete, aby váš dům působil příliš temně, volte nátěr spíše v barvách světlejších. Působivá je černá například v klasickém kontrastu s bílou.

A jak jste dveře natřeli Vy? Pošlete nám fotku Vašich vchodových dveří na info@rajkovani.cz. :-)

Také se na nás neváhejte obrátit se svými dotazy. Jsme tady pro Vás!

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!