Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Jak správně vybrat dveřní kování a co znamenají značky u kování?

Co znamenají všechny značky? A jaké všechny možnosti klik mám? A jak vybrat tu ideální pro mě? Vybrat si kliku není žádná věda. A věřím, že po přečtení našeho článku to zvládnete s přehledem sami.

Každá klika je na našem e-shopu (a také všude jinde na internetu) označena několika zkratkami, které kliku pomáhají charakterizovat. V následující tabulce Vám ukážeme, jaké všechny druhy označení u nás najdete. Zkratky se týkají jak štítových, tak rozetových klik.

Na našich stránkách tyto zkratky naleznete v atributech produktů. Například u štítové kliky Fokus vybíráte z možností provedení štítku pro dózický klíč, pro FAB cylindrickou vložku a nebo štít s WC pojistkou. Všechny možnosti jsou opatřeny jak zkratkou, tak popisem a fotkou, jak otvor vypadá. 

Takhle to vypadá v praxi, stačí zakliknout možnost, kterou preferujete:

Už víme, jak zvolit druh zámku kliky. Teď se ale pojďme podívat na to, jak rozeznat jednotlivé druhy klik.

Pokud má klika ve své zkratce napsáno R nebo QR, značí to, že je to klika s rozetou. R značí kulatý štítek, QR značí štítek čtvercový.

Otestujte si to na následujícím obrázku:

U okenního kování to funguje na stejném principu, akorát místo písmena R je v označení písmeno O. Klika O tedy značí kliku s kulatou rozetou, klika QO zase rozetu hranatou.

A na konec si vezmeme na paškál štítové kování. Štítové kování se dělí na exteriérové a interiérové. Co se týče interiérového kování, zde je výběr velmi jednoduchý - kliky jsou všechny stejného druhu a jediné, co si vybíráte, je druh otvoru ve štítu.

Co se týče vchodového kování, zde je to už trochu složitější. Na výběr totiž máte z provedení klika-klika (klika je po obou stranách - toto provedení je označeno K+K. Pokud si ale přejete mít z jedné strany dveří dveřní kouli, musíte pátrat po klikách s označením K+P.

Co se týče dveřního kování, věřím, že už není nic, co by Vás mohlo při výběru zaskočit. Pokud byste přeci jen měli jakýkoliv problém při výběru ideálního kování pro Vás, neváhejte se nám ozvat na telefonní číslo uvedené v našich kontaktech. Jsme tu pro Vás a rádi Vám se vším poradíme!

Za tým Rájkování.cz

Lucie Milkovová

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!