Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Jak otevřít zabouchnuté dveře

Snad úplně každému se v životě stane, že si zabouchne dveře a klíč nechá uvnitř. Někdy prostě pospícháte, nebo jen máte hlavu v oblacích a zapomenete si vzít klíče. Někdy vám dveře zase zabouchne průvan. Určitě se ale shodneme, že se něco takového zkrátka může stát. Co tedy v takové situaci dělat?

1. Zavolat zámečníkovi

Nejjednodušším řešením je zavolat zámečníkovi. Ten dveře otevře zpravidla do několika minut a zároveň je přitom vůbec nepoškodí.

Prvním problémem však bývá, sehnat na nějakého zámečníka kontakt. Doporučujeme vám tedy mít číslo na zámečníka (nejlépe ještě na nějakého z okolí) uložené v mobilu – díky tomu pak budete schopni takovou situaci vyřešit velmi rychle.

Dveře vám zámečník samozřejmě otevře až potom, co si podle průkazu totožnosti ověří, že vaše trvalé bydliště odpovídá adrese otevíraného bytu.

Další nevýhodou může pro někoho být cena. Otevření zabouchnutých dveří stojí většinou do 500 Kč. Může to však být i více, zejména pokud používáte zámek vyšší bezpečnostní třídy nebo jsou-li dveře zamčené (to se spíše stane, pokud se vám podaří ztratit klíče).

2. Zavolat hasiče (v případě nebezpečí)

Hasiče můžete zavolat pouze v případě, je-li ohroženo vaše bezpečí, to znamená, pokud se například poškodí zámek a dveře pak nejdou otevřít, nebo vám průvan zabouchne dveře třeba na balkóně.

Výhodou je, že hasiči dveře otevřou zdarma. Toho se však lidé mnohdy snaží využít. Rozhodně to však nemůžeme doporučit, protože když hasiči vyhodnotí, že jste volali zbytečně, dveře vám neotevřou a spíše vás ještě nahlásí na policii.

3. Otevření dveří svépomocí

Jestliže z nějakého důvodu nechcete využít služeb zámečníka a zároveň nejste v situaci, kdybyste mohli zavolat hasiče, nezbývá vám, než se pokusit dveře otevřít sami.

Páčení a vyrážení dveří vždy nechávejte jako poslední možnost – znamenalo by to nenávratné poškození dveří či zárubní a bylo by je poté pravděpodobně nutné vyměnit.

Dveře lze také otevřít metodou lockpicking. K tomu už jsou však potřeba specializované nástroje. Jak otevřít dveře touto metodou uvidíte v následujícím videu:

Máte nějakou vlastní ověřenou fintu, která se vám osvědčila? Napiště nám o ní na info@rajkovani.cz a my ji do článku doplníme!

Přečtěte si také další články na našem blogu

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!