Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Dveřní kukátko - vstup do světa za dveřmi!

Dveřní kukátko je velice důležitou součástí dveří.Jak bychom pak mohli zjistit, kdo stojí za dveřmi? Nikdy nevíme, proč za námi daný člověk přišel a jestli má v úmyslu jen dobré chování. Záleží však na každém, jestli si pořídí kukátko nebo bude žít radši bez něj.

Určitě každý z Vás, když už přemýšlíte o koupi kukátka, si nejprve určí faktory (typ, cena, barva, design) podle kterých se bude opírat.

Dveřní kukátka podle typu:

  • klasické
  • digitální

 

 

Klasické – jedná o klasické provedení, kde pomocí speciálně upravených skel vidíme na druhou stranu dveří

Digitální – z druhé strany dveří (tj. venkovních) je malá kamera, která snímá prostor, který je přede dveřmi aten potom reprodukuje na digitální obrazovce z druhé strany dveří (tj. vnitřních)

Cena kukátek se pohybuje v rozmezí od 32,- s DPH do 4 790,- s DPH. Je to velice různé, protože digitální kukátka stojí hodně peněz, ale taky vykazují kvalitu se skvělým výsledkem.

 

Barevné kombinace se moc nedělají (většinou stříbrná, černá, bílá). Jestliže máme oblíbenou barvu červenou či modrou, tak určitě není problém se domluvit s výrobcem s předěláním na naši barvu, kterou si budeme přát.

 

Dveřní kukátka se samozřejmě mohou lišit i druhem materiálu, ze kterého je kukátko vyrobeno. Povrchová úprava může být z: chromu, mosazi, niklu atd. 

Jak správně vybrat dveřní kukátko?

1) Viditelnost v kukátku

Nejprve si musíme promyslet a zjistit, jaký úhel viditelnosti je vhodný pro náš prostor před dveřmi. Na trhu se setkáme s kukátky od 160° až po panoramatické, které jsou schopné sledovat prostor před dveřmi v úhlu 180°.

2) Délka dveřního kukátka

Délka kukátka bývá většinou nastavitelná. Odvíjí se to od tloušťky dveří, do kterých budeme kukátko namontovávat.

3) Průměr dveřního kukátka

Průměr kukátka do dveří nám udává, jak velký otvor budeme muset pro kukátko vytvořit.

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!