Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Dřevěné dveře - léty prověřená klasika, která nezklame

Současná moderní éra tlačí do popředí plastové a další uměle vytvořené materiály. Dřevo se tak pomalu a jistě stává ve společnosti přežitkem. Platí však toto pravidlo i v oblasti dveří?

Přestože i v odvětví moderního bydlení se stále více začínají prosazovat materiály současnosti, má zde dřevo své neodmyslitelné místo. Vždyť se také jedná o přírodní a ekologický zdroj, který patří mezi obnovitelné materiály na Zemi. Přestože při výběru designu interiéru asi nejspíš každý nemyslí zrovna jako první na šetrnost k přírodě, je to stále jednoznačné plus, které dřevěným dveřím upevňuje postavení v moderním bydlení.

A když už jsme u toho designu, rozhodně není pravda, že by dřevěné dveře nebyly součástí moderních interiérů. Dřevo se hodí takřka ke každému jinému materiálu, a tak se dá opatřit téměř do každého kouta bytu či domu.

 

Povrchová úprava a údržba dveří

Téměř samostatnou kapitolou pak je povrchová úprava dřevěných dveří. Dřevo samozřejmě po čase stárne a je nezbytná jeho údržba a renovace, ve většině případů si však vystačíte s ochranným nátěrem dveří či případným tmelem. Tento způsob úpravy dveří je vhodný pro domácí kutily a není při nich nutný odborný zásah.

Pokud se Vám nelíbí barva dveří, můžete vcelku snadno barevný nátěr přetřít nebo jej i nahradit nátěrem zbrusu novým. Jak na to jsme již psali v tomto článku.

Designově se pak dají dřevěné dveře upravit do téměř jakékoliv podoby, díky unikátnosti materiálu a možnosti samostatné úpravy se výsledné podobě dveří meze nekladou. Ale na chvilku ještě zpět k samotným vlastnostem dřevěných dveří.

Dřevo jako tepelný izolant?

Dřevo jako takové patří mezi dobré tepelné izolanty, které v konkurenci ostatních dveří nabízí přijatelnou cenu. Současně s tepelnou izolací je třeba zmínit také ochranu před prachem, vlhkostí a hlukem. Jsou to pak právě dřevěné dveře, které se vyznačují unikátní tvarovou pevností a stabilitou.

Dřevo zkrátka ani v dnešní době není zdaleka pouze přežitkem. Je to moderní doplněk do domácnosti, který přináší řadu unikátností a výhod za přijatelnou cenu. Dřevěné dveře jsou zkrátka léty prověřenou klasikou, která jen tak někoho nezklame.

 

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!