Dveře (9) Kování a kliky (24) Příslušenství ke dveřím (7) Novinky (6) Inspirace (7)

10 + 1 odpovědí, jak vybrat dveřní kliku.

Zadejte Váš mail a stáhněte si PDF knížku zdarma. Více o kníze najdete zde. Zároveň díky stažení získáte přístupy ke speciální akcím, které jednou za čas zasíláme.

 

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Dodejte vchodovým dveřím eleganci

Přívětivý a půvabný vchod do domu je první věc, kterou můžete zaujmout vaše hosty. Říká se, že první dojem je velice důležitý. Proč by tedy nemělo to samé platit i pro váš dům? Když si navíc v hlavě vybavíte obraz svého domova, součástí tohoto obrazu často budou právě domovní dveře. Nestálo by tedy za to věnovat jim trochu více pozornosti?

Jak přidat vchodovým dveřím a jejich okolí na kráse

1. Výměna dveří

Platí, že samotné dveře jsou základ. Pokud tedy budou nenávratně poškozené nebo zkrátka zastaralé, bude nejlepším řešením nahradit je novějšími či modernějšími dveřmi, a to nejlépe stejné velikosti, čímž se vyhnete dalším nákladům.

Poničení dveří lze častokrát snadno předcházet instalací dveřní zarážky, která také může být dalším designovým doplňkem (byť menším).

Červené dveře s lampami2. Barva dveří

Mnohdy nebude třeba výměna dveří, ale pouze jejich nový nátěr, který vchodu do vašeho království dodá nový dech. Pokud tedy dveře ztratí svou původní barvu, natřete je znovu stejnou barvou nebo popřemýšlejte i o jiných barvách, které by exteriér domu ještě více oživily. Malířské pomůcky naleznete i na našem partnerském e-shopu Ráj malířů.

3. Klika

Klika je důležitou součástí dveří, a tak bychom se měli zaměřit i na ni. Také bychom se měli zamyslet nad tím, jestli nebude lepší na venkovní stranu dveří použít spíše kouli. Pokud si nevíte rady s výběrem barvy kliky, mohl by vám pomoci náš článek „Na barvě dveřní kliky záleží“.

 

 

Klepadlo na dveře

 

4. Dveřní klepadlo

Pořízení dveřního klepadla je jednoduchý způsob, jak dodat dveřím styl. Klepadlo je obzvlášť vhodné v případě, chcete-li dveřím dát starobylý nádech. Rovněž však narazíte na klepadla, která budou vhodná i v případě modernějších dveří.

 

5. Osvětlení

Přidáním elegantní lampy nad dveře či na obě strany dveří můžete opět zlepšit celkové vzezření vchodu do obydlí. Samozřejmě ale také je, že výrazně usnadní pohyb v okolí vstupních dveří.

Dveře s krásnými lampami

6. Květiny

Máte před vchodovými dveřmi nadbytek prostoru? Vyplňte ho květinami v nápaditých květináčích – rozhodně tím přidáte okolí dveří na kráse.

7. Rohožka, poštovní schránka, popisné číslo

 To jsou další věci, které dnes najdete téměř u každého domu. Při jejich volbě si dejte pozor na to, aby zapadaly do celkového designu dveří a jejich okolí.

ještě minutku!

neodcházejte od nás s prázdnýma rukama!

Připravili jsme si pro Vás dárek v podobě
slevového kupónu na jakýkoliv nákup.

Šance se už nebude opakovat!

Prozraďte nám Vaše křestní jméno a email
a vyzvedněte si 3% slevu na nákup!